
Cubo E -koteloCubo E -kotelo 800x1200x300mm, sileät sivut, ruostumaton teräs, AISI 304
Yhteensopivuus:Cubo E
Tuotekoodi: ESSP8012030Sähkönumero: 3449162
Casemet vakiokotelosarjan Cubo E -kotelot soveltuvat ominaisuuksiensa ansiosta erinomaisesti suojamaan sähköjärjestelmiä – ne ovat hyvä valinta esimerkiksi sähkökaapiksi tai kytkinkoteloksi. Kotelon ominaisuudet, kuten korkeat IP- ja IK-luokat, laaja kokovalikoima ja salvallinen ovi, tarjoavat paljon erilaisia käyttö- ja kustomointimahdollisuuksia.
✓ Soveltuu ulkokäyttöön
| Paino | 69,98 kg |
| Leveys | 800 mm |
| Korkeus | 1200 mm |
| Syvyys | 300 mm |
| Sisäsyvyys | 289 mm |
| Pohjan ulkosyvyys | 285 mm |
| Kannen ulkokorkeus | 15 mm |
| Materiaali | Ruostumaton teräs AISI 304 |
| Väri | Teräs |
| Tiiviste | Polyuretaani |
| Pinnan tyyppi | Ei pinnoitettu |
| Seinäänkiinnitys mahdollista | Kyllä |
| Soveltuu ulkokäyttöön | Kyllä |
| Pylväskiinnitys | Kyllä |
| Ovien lukumäärä | 1 |
| Lukkojen lukumäärä | 1 |
| Avausmekanismi | Salpalukitus |
| Iskunkesto | IK09 |
| EN 62208 | Kyllä |
| UL A508 | Kyllä |
| DNV-GL | Kyllä |
| Kotelointiluokka | IP66 |
| Alkuperämaa | FI |
| CN8-koodi eli EU-tullinimike | 85381000 |
| Sähkönumero | 3449162 |
| E-nummer | 2533662 |
| Casemetin tuotekoodi | ESSP8012030 |
| GTIN/EAN-koodi | 6418677179785 |
| ETIM-luokka | EC000261 |
| Jälleenmyyjätiedot | Saatavissa jälleenmyyjiltämme Sonepar, Onninen ja Ahlsell |
| Kotelon pohjaosa | Kyllä |
| Kansi/ovi | Kyllä |
| Asennusreikien ja saranareikien peitetulpat | Kyllä |
| Asennuslevy kiinnitystarvikkeineen | Kyllä |
| Maadoitustarvikkeet | Kyllä |
| DIN3-lukko ja -avain | Kyllä |

