
| Weight | 10.68 kg |
| Width | 285 mm |
| Height | 250 mm |
| Depth | 2 mm |
| Material | Hot-dip galvanised steel |
| Colour | Steel |
| Surface finish | No coating |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Impact resistance | IK09 |
| Country of origin | FI |
| CN8 code | 85381000 |
| Finnish electrical number (STK) | 3442910 |
| Swedish electrical number (SEG) | 2533568 |
| Casemet product code | FMP3030 |
| GTIN/EAN code | 6418677157479 |
| ETIM class | EC002620 |
| Reseller information | Available from our distributors Sonepar, Onninen, and Ahlsell. |

